Značka vegánskeho tuniaka získala 26 miliónov dolárov na rozvoj vďaka filmu seaspiracy

Videli ste už film Seaspiracy a povedali ste si, že už ryby nikdy viac nebudete jesť? Nieste jediní, nemusíte sa však vzdať Vašich obľúbených jedál, existuje náhrada.

Materská spoločnosť vegánskej značky Good Catch Foods použije nové financovanie na rozšírenie svojich rastlinných morských plodov na celom svete, aby prekonala hrôzy rybárskeho priemyslu zdôraznené Netflixovým dokumentom Seaspiracy.

 Hnutie Seaspiracy

Plány expanzie spoločnosti Gathered Foods prichádzajú v kritickom období, keď svetový rybársky priemysel pokračuje v ničení svetových oceánov, čo ukázal nový dokumentárny film Netflix Seaspiracy , ktorý debutoval tento rok. Film odhaľuje škodlivé účinky svetového rybárskeho priemyslu na svetové oceány, ako aj korupciu, ako sú chybné certifikáty udržateľných rýb a otrocký výlov kreviet. Začiatkom tohto mesiaca film inšpiroval hongkonský obchod s potravinami Slowood, aby zastavil predaj rýb .

GOOD CATCH FOODS 

Spoločnosť Gathered Foods – materská spoločnosť vegánskej značky morských plodov Good Catch Foods  nedávno získala financovanie vo výške 26,35 milióna dolárov.  Toto posledné kolo financovania zahŕňalo investorov, ako sú superveľmoc globálnych poľnohospodárskych komodít Louis Dreyfus Company (LDC) a Unovis Asset Management a Big Idea Ventures.

Minulý rok spoločnosť Gathered Foods získala 36,5 milióna dolárov od investorov celebrít, vrátane Paris Hilton, Lance Bass a Woody Harrelson.

 Finančné prostriedky sa použijú na:

  •  rozvoj inovácií, 
  • rozšírenie sortimentu výrobkov 
  • na pomoc medzinárodnému rozšíreniu značky Good Catch

 Spoločnosť tiež vstúpila do spoločného projektu so spoločnosťou Bumble Bee Foods , ktorá využije predajné, distribučné a logistické znalosti tohto giganta pre tuniaka, aby sprístupnila vegánske výrobky spoločnosti Gathered Foods širokej škále zákazníkov za dostupné ceny. 

V súčasnosti produktové portfólio Good Catch zahŕňa:

  •  vegánske náhrady tuniaka v príchutiach Stredomoria, Naked in Water a Oil & Herbs, 
  • New England Style Plant-Based Crabless Cakes /krabí koláčík/
  • Thai Style Plant-Based Fishless Cakes /thajský rybí kolačik/
  •  Classic Style Plant-Based Fishless burgery 

Vegánsky tuniak tejto značky je vyrobený z vlastnej zmesy šiestich strukovín. Jeho podoba vo forme sendvičov sa predáva vo vegánskom reťazci Veggie Grill. 

Očakáva sa, že expanzia sa začne čoskoro v Európe a ďalšie zavádzanie nových produktov je plánované na koniec tohto roka.  

Foto: Unsplash

Zdieľajte tento web

Recommended Posts