Nová loď z Disneyho flotily bude v každej reštaurácii ponúkať aj vegánske menu

Disney Wish – najnovšia loď pripojená k flotile Disney Cruise Fleet – ponúkne vegánske menu v každej reštaurácii na palube, keď vypláva v roku 2022.

DISNEY WISH

Najnovšia výletná loď spoločnosti Disney, Disney Wish, bude podľa Forbesu ponúkať vegánske jedlá v každej reštaurácii.

 Nová loď sa pripojí k flotile Disney Cruise Fleet v budúcom roku, pričom jej prvá plavba sa plánuje vyplávať 9. júna 2022 z Port Canaveral na Floride smerom na Bahamy. 

Už od roku 2019 výletné lode Disney nemali problém upraviť stravu ak bola požiadavka na bezlepkové, vegánske, bezlaktózové a podobné intolerancie.

Vo svojich vyhláseniach tvrdia, že starostlivosť o alergie a špeciálne požiadavky je pre nich mimoriadne dôležitá.

Na svojich lodiach pridali už aj niekoľko nových jedál na rastlinnej báze napríklad Plant-Based Eggs, Plant-Based Chili Dog a čokoládový hľuzovkový koláč. O ostatných vegánskych ponukách, ktoré plánujú sa ešte oficiálne nehovorí.

Disney Wish ponúka tri nové koncepty reštaurácií:

  1. večere a predstavenia Arendelle: A Frozen Dining Adventure – hostia budú súčasťou predstavenia s témou Frozen, ktorá sa koná na zásnubnej párty kráľovnej Anny a Kristoffa s vegánskym menu inšpirovaným Severskou kuchyňou 
  2. Worlds of Marvel – tu sú hostia zapájaní do dobrodružstva s Avengers pri ochutnávke jedál z miest Marvel Cinematic Universe
  3.  Luxusná reštaurácia 1923 – reštaurácia pomenovaná po roku, kedy bola založená spoločnosť Walta Disneyho. Ide o hollywoodsku gurmánsku reštauráciu s ponukou jedál inšpirovaných svetovou kuchyňou a vínami z Napa Valley.

Vzťah spoločnosti Disney k rastlinnej strave

V roku 2020 Disney ohlásilo partnerstvo s Impossible Foods, vďaka čomu sa z Impossible Burger Disney stane „Preferovaný rastlinný burger“. Výsledkom partnerstva bude pridanie rastlinného hamburgeru do všetkých prevádzok spoločnosti Disney vrátane rezortov Walt Disney World Resort, Disneyland Resort a Disney Cruise Lines.

Okrem partnerstva s Impossible Foods, Disney urobila pokroky v pridávaní ďalších rastlinných možností do svojich menu.

V roku 2019 Disney pridalo 400 rastlinných jedál do svojho Disney World Resort na Floride a rozšírilo ich aj do svojho Disneyland Resort v Kalifornii a do hotelov vo vlastníctve Disney v týchto oblastiach spolu s medzinárodnými nehnuteľnosťami Disney. 

Medzi najznámejšie jedlé patria: 

  • Dole Whip
  • jedlo na panvici „všetko, čo si môžete vychutnať“, naplnené množstvom vegánskych druhov mäsa v Disney World’s Wilderness Lodge
  • sójové chorizo 
  • ​​točené zemiakové flauty v Disney’s California Adventure
  • Rizoto zo špaldy s hubami v Disneylande v Paríži
  •  a oveľa viac.

Je to ďalší krok k vegánskej spoločnosti a o dôvod viac navštíviť Disneyland.

Foto: Unsplash

Zdieľajte tento web

Recommended Posts