Zachráňte Ralpha! Krátky film Taiku Waititi a Rickyho Gervaisa o kozmetickom testovaní na zvieratách vás utopí v slzách

Ak ste vegánom nielen zo zdravotných a výživových  dôvodov ale aj humánnych či enviromentálnych, určite sa sa snažíte využívať aj iné vegánske produkty ako potraviny a to oblečenie či topánky prípadne tašky  aj  kozmetiku. Testovanie na zvieratách je nehumánne a určite by si mal každý pozrieť tento krátky film.

TVORCOVIA A PETÍCIA

Film, ktorý divákov rozplače aj keď prostredníctvom humoru, je od tvorcov Taiku Waititi a Rickyho Gervaisa.

Maorský filmár sa zapojil do novej kampane pre Humánnu spoločnosť Spojených štátov a tento  krátky film bol nedávno zverejnený pre divákov. Komik a herec Ricky Gervais prenechal hlas režisérovi krátkeho filmu.

Waititi hrá zajačika Ralpha v stop-motion filme v štýle mockumentary. Jeho postava si kladie za cieľ zvýšiť povedomie o krutom dopade kozmetického testovania na zvieratách.

Krátky dokumentárny film je súčasťou kampane #SaveRalph, globálneho úsilia, ktoré dúfa v ukončenie testovania na zvieratách.

Waititi sa o krátky príspevok podelila na Instagrame a praktiku kozmetického testovania na zvieratách nazvala „hrubou“ a „archaickou“.

„Pracujme na záchrane zvierat, ako je Ralph, podpísaním petície @ hsiglobal o zastavení testovania na zvieratách.“

Režisérom filmu bol Spencer Russer. Okrem Gervaisa a Waititiho vo filme účinkujú hviezdy Olivia Munn, Zac Efron a Pom Klementieff.

PASÁŽE Z FILMU

Vo filme vidíme, ako Ralph prežíva svoj deň v dobrej nálade napriek tomu, že mal kvôli svojej „práci“ ako „testera“ kozmetiky ťažké zranenia a choroby.

„Nechal som si oholiť kožušinu a nechal som si chemicky popáliť chrbát, trochu to štípe,“ priznáva Ralph pri čistení zubov.

„Nie je to nič veľké, len ma to naozaj bolí, keď dýcham alebo sa pohybujem okolo čohokoľvek,“ dodáva.

EMOTÍVNY SMER

Krátky film naberá emotívny smer, keď si diváci uvedomia celý rozsah Ralphových zranení ako králika na testovacie účely.

Keď už hovorí o svojej králičej rodine, hovorí do kamery „všetci zomreli pri svojej práci“.

Ralph vyroní slzu, keď ho záhadná ľudská ruka vytrhne z domu, aby mohol zahájiť svoju „prácu“ ako tester.

„Viem, že to vyzerá zle, ale ako to vidím, robím svoju prácu, ak iba jeden človek môže mať bezpečnejšiu verziu rúžu alebo dezodorantu tak to má zmysel,“ hovorí Ralph zo svojho krytu.

Jeho susedné zajačiky sa pýtajú, prečo ho okolo sleduje kamerový štáb.

„Iba ma sledujú, robia dokument alebo niečo také,“ hovorí im.

Ostatné králiky prosia: „Môžete ich požiadať, aby nás odtiaľto dostali? Nechcem zomrieť, človeče!“

Injekčná striekačka nakvapká Ralphovi do oka tekutinu a on bolestne kričí,kým kamera sa zameriava na  Ralpha s viacerými zraneniami.

„Chcel by som povedať všetkým, ktorí si stále kupujú kozmetiku testovanú na zvieratách, ako sú očné linky, šampóny, krémy na opaľovanie, skoro všetko vo vašej kúpeľni … bez vás a krajín, ktoré testovanie na zvieratách umožňujú, by som nemal prácu. “

Ak máte na to odvahu celý krátky film si pozrite nižšie.

Zdieľajte tento web

Recommended Posts