Danone investuje 12 miliónov EUR do zvýšenia vegánskej produkcie v Španielsku

Investícia potravinárskeho gigantu Danone vo výške 12 miliónov EUR je zameraná na rozšírenie svojho závodu o výrobnú linku, ktorej hlavným cieľom je  výroba rastlinných náhrad mliečnych výrobkov. Bude to prvá hybridná továreň na výrobu mliečnych aj rastlinných potravín, ktorá sa nachádza v Parets del Vallès neďaleko Barcelony.

Výrobná linka bude pre Španielsko a ďalšie krajiny zdrojom ovsených a kokosových potravín pod značkami Oikos, Alpro a Activia. Spoločnosť Parets, ktorá bola otvorená v roku 1982, bola prvým výrobným závodom spoločnosti Danone v Európe, ktorý vytvoril rastlinné alternatívy svojich mliečnych výrobkov. Medzinárodná spoločnosť má v súčasnosti závody v Madride, Astúrii a Valencii.

Závod Parets s rozlohou 52 000 metrov štvorcových zamestnáva 181 ľudí. Výsledkom novej investície bude podľa Danone vytvorenie 12 nových pracovných pozícií. Minulý týždeň sme oznámili, že Danone získa stopercentný podiel v spoločnosti Follow Your Heart, čo je ďalší krok v úsilí globálnej spoločnosti expandovať na trh založený na rastlinných produktoch.

Titulná foto: danone.com

Zdieľajte tento web

Recommended Posts