AJ ĎALŠÍ DRUH OREO JE VEGÁNSKY

Nabisco uviedlo na trh ďalšiu príchuť sušienok Oreo a rovnako ako originál je prekvapivo aj nový slaný karamel Brownie Oreo vegánsky

KRÁSNE SPOJENIE CHUTÍ

Sušienka v limitovanej edícii obsahuje ikonické spojenie v jednej čokoládovej oblátke Oreo – medzi sušienky sú vložené dve vrstvy ochutených krémov a posypané soľou. Karamelové aj brownie náplne sú vegánske. Tieto nové Oreo sa postupne predávajú vo viacerých obchodoch počas celého júla. Zákazníci ich čoskoro nájdu kdekoľvek, kde sa Oreo predávajú – od supermarketov až po čerpacie stanice.

PREČO SÚ OREO VLASTNE VEGAN? 

Skutočnosť, že obľúbený americký keksík je vegánsky vie málokto.  Pre mnohých začínajúcich vegánov je to veľmi príjemné prekvapenie. 

 Už od roku 1997, keď značka zo svojho receptu vylúčila bravčovú masť, sa z Oreo stala vegánska potravina. Kľúčovým je v tejto veci aj pravopis: krém – nie smotana. FDA zakazuje potravinárskym spoločnostiam označovať svoje výrobky ako „krémové“, ak neobsahujú žiadne mliečne výrobky.

 Zloženie Oreo je úplne bez mliečnych prísad. Aby sa predĺžila trvanlivosť, Nabisco vynecháva mliečne prísady z receptov na krém a sušienky. Namiesto toho je náplň vyrobená z cukru, kukuričného sirupu s vysokým obsahom fruktózy, palmového a/alebo repkového oleja, sójového lecitínu, potravinárskych farbív a umelých dochucovadiel, ktoré nie sú vyrobené zo zvierat. 

Aj keď nejde o zdravé jedlo, suroviny, ktoré tvoria tento klasický koláčik, sú úplne bez prísad živočíšneho pôvodu. 

POZOR ! 

  • Oreo sa však vyrába v zariadeniach, ktoré spracúvajú mliečne prísady, a niektorí vegáni zvažujú krížovú kontamináciu. 
  • od vzniku Oreo sušienok bolo uvedených množstvo limitiek, ktoré neboli všetky vegánske –  preto si treba vždy prečítať zloženie.

AJ ĎALŠIE AMERICKÉ SUŠIENKY SÚ VEGAN

Oreos sú len jedným z mnohých ”náhodných” vegánskych produktov, ktoré môžu vegánski zákazníci nájsť na väčšine regálov supermarketov. Veľké značky, ako sú Biscoff, Nutter Butters, Fig Newtons, Nabisco Original Graham Crackers, Trader Joe’s JoeJoe’s a viacero príchutí sušeniek Girl Scout, neobsahujú od prírody žiadne živočíšne prísady. 

Foto: unsplash, Oreo

Zdieľajte tento web

Recommended Posts