Predaj vegánskych proteínov bol v poslednom roku v Izraeli o 900% vyšší ako predaj tých živočíšnych

Tak ako sme spomínali v článku o náraste počtu vegánov v Európe Izrael je jedna z 3 krajín kde sa najviac ľudí označuje za vegánov.

Nový prieskum trhu od inštitútu Good Food Institute Israel odhaľuje, že krajina je jedným z najrýchlejšie rastúcich trhov s bielkovinami na báze rastlín v roku 2020.

Podľa nových údajov neziskovej organizácie Good Food Institute Israel (GFI Israel) v roku 2020 rástol izraelský trh s proteinom na báze rastlín v roku 2020 13-krát rýchlejšie ako živočíšny protein . Najnovšie údaje o trhu poskytnuté izraelskou spoločnosťou pre výskum trhu StoreNext boli zhromaždené zo všetkých kamenných a online maloobchodných kanálov v krajine. Údaje ukazujú, že trh s potravinami na rastlinnej báze od roku 2019 do roku 2020 vzrástol o 18,5 percenta, zatiaľ čo trh s živočíšnymi potravinami vzrástol iba o 1,8 percenta. 

Najväčší nárast bol v kategórii rastlinných hamburgerov a mletého mäsa, s celkovým rastom o 57 percent, nasledovaný rastlinným rezňom a klobásami. 

“Môj odhad je, že Izrael je jedným z najrýchlejšie rastúcich trhov s alternatívnymi bielkovinami v roku 2020,”

uviedol Nir Goldstein, výkonný riaditeľ spoločnosti GFI Israel.

Výskum navyše ukazuje, že predaj sójových alternatív k mliečnym výrobkom vzrástol o 23 percent, zatiaľ čo iné rastlinné mlieka ako ryža, ovos a mandle vzrástli o 55 percent. Celkovo vzrástla v Izraeli alternatívna kategória mliečnych výrobkov na báze rastlín, vrátane vegánskeho syra a jogurtu, v roku 2020 o 40 percent.

Titulná foto: https://unsplash.com/photos/Ux-C3mnl9Fs

Zdroj: vegnews.com

Zdieľajte tento web

Recommended Posts