Skip to content

Detail receptu

Tešíme sa, že ťa zaujal tento recept. Neboj sa ho pozmeniť a dať nám vedieť ako to dopadlo :)

Jarné rolky pre lenivcov

Čas prípravy

2 min

Čas varenia

10 min

Porcie

1-2
Recepty pre lenivcov neslúžia na propagáciu jedenia polotovarov. Je to len overený spôsob prechodu na bezmäsitú stravu, ktorý Vám uľahčí kopec problémov a pomôže Vám. Priznám sa, že príprava tohoto receptu bola spontánna, skôr z kategórie, čo ladnička dala. No výsledok stál za to. Pri nákupoch často objavím nové produkty vo vegánskej sekcii, nakúpim a ich spojenie treba domyslieť až dodatočne. Samotné rolky mám už odskúšané, no najmä kombinácia surovín pre dressing bola spontánna. Vyšlo to však úžasne a na druhý deň ma čakalo v práci pekne vyvážené a chutné jedlo. Výsledkom boli dve porcie, pri cene 3,74 EUR na jednu porciu. Jedna porcia jedla mala nasledovné hodnoty: 404kcal, 9g proteínov, 33g sacharidov z toho 5g cukrov a 26g tukov. Pri rozdelení na dve porcie sa teda jedná skôr o malý obedík, alebo desiatu.

KROKY:

Krok 1:

Tieto jarné rolky sú výborné už tak ako sú. Nemusíte sa hanbiť pripravovať jedlo z vegánskych polotovarov. Stačí ich na suchej panvici 7-10 minút na miernom ohni trocha pootáčať.

Krok 2:

Dressing k rolkám si pripravíme veľmi jednoducho. Zmiešame krémovú nátierku, mandľové mlieko, sójovú omáčku a korenie. Dobre zamiešame a máme hotovo.

Krok 3:

Ešte na chuť sme ku rolkám pribalili zopár cícerových chipsov.

Krok 4:

Ozdobiť. Zabaliť. Tešiť sa. Pochutnať si.

INGREDIENCIE

 


 

Jedno balenie

VegaVita vegánskych jarných roliek.


 

Jedno balenie

Rastlinnej krémovej nátierky Lunter.


 

Čajovú lyžičku

Zázvor mletý, Kurkuma mletá


 

60g

Poľníček


 

0.5 dcl

Mandlového mlieka


 

22g

Cícerových chipsov


 

Čajová lyžička

sójovej omáčky