Vegánsky tuniakový sendvič

Vegansky tuniakovy sendvic

Vegánsky tuniakový sendvič – na raňajky, na desiatu, na obed aj na večeru – toto budete môcť jesť naozaj stále. Osviežujúci, chutný a výživný. Do žemle, chleba alebo len tak lyžicou z taniera:)

Parametre tohto receptu na 1 porciu (vrátane 2 ks burger žemlí):
Kalórie: 733 kcal
Proteín: 26 g
Sacharidy: 105 g
Cukry: 6 g
Tuky: 25 g

Zdieľajte tento web

Hummusový tart

Hummusový tart je skvelá alternatíva či už na kvalitnú večeru, alebo ako občerstvenie pre Vašich hostí – ktorých nemáte pretože je epidémia – ale raz to príde 🙂 Riadna kopa zeleniny vo forme mrkvy a cukety a samozrejme hummusu, hrášku a sušených rajčín. Tento tart má všetko

Parametre tohto receptu na 1 porciu (cca polovica plechu = 2 veľké trojuholníčky):
Kalórie: 780 kcal
Proteín: 31 g
Sacharidy: 82 g
Cukry: 11 g
Tuky: 33 g

Zdieľajte tento web

Keksíkový Lotus Brownie

Keksíkový Lotus Brownie – Keksíky a krém Lotus Biscoff sú jedným z najobľúbenejších “náhodne vegánskych” pre vegánov po celom svete. Možno to výrobcovia zamýšľali a možno je to náhoda, tešme sa z toho a užívajme, napríklad upečením chutného brownie

Parametre tohoto receptu na 1 porciu:
Kalórie: 701 kcal
Proteín: 17 g
Sacharidy: 112 g
Cukry: 10 g
Tuky: 24 g

Zdieľajte tento web

Kórejské zeleninové placky Yachaejeon

Kórejské zeleninové placky Yachaejeon – Recept, ktorý pripravíte aj zo zvyškov toho, čo doma máte. Použite zeleninu, akú Vás len napadne. Hlavné je, aby sa dala nakrájať na malé kúsky. Tieto placky sú vďaka múke neuveriteľne sýte. Takže ľahká príprava, plné bruško, pekné makrá = ideálne jedlo keď neviete, čo variť.

Parametre tohoto receptu na 1 porciu:
Kalórie: 410 kcal
Proteín: 11 g
Sacharidy: 41 g
Cukry: 4 g
Tuky: 21 g

Zdieľajte tento web

Super jednoduchá omáčka na burger a mrkvová slanina

Leto. Grilovačka. Hamburger. Mäso v burgroch sa dá nahradiť od polotovaru, cez vlastné rastlinné mäsko až po hríby. Bez omáčky a slaninky by však žiaden burger nebol dokonalý.

Parametre tohoto receptu na 1 porciu – Mrkvová slaninka:
Kalórie: 135 kcal
Proteín: 3 g
Sacharidy: 17 g
Cukry: 1g
Tuky: 8 g

Parametre tohoto receptu na 1 porciu – Burger omáčka:
Kalórie: 35 kcal
Proteín: 1 g
Sacharidy: 3 g
Cukry: 1 g
Tuky: 2 g

Zdieľajte tento web

Orieškovo datľové guličky

Recept, ktorý asi väčšina z Vás už dobre pozná. Ja som ho mal dlho v pláne a nejak som sa ku tomu nemal, až kým neprišla karanténa a nevyhnutná potreba mlsať a spotrebovať to, čo doma máme. Recept sa dá krásne variovať napríklad zmenou orechov, pridaním orechových masiel, či iných doplnkov. A samozrejme – guľky môžete obaliť vo všetkom, od kakaa cez kokos až po sladké ozdoby:)

Parametre tohoto receptu na 1 guličku:
Kalórie: 143 kcal
Proteín: 6 g
Sacharidy: 11 g
Cukry: 1 g
Tuky: 5 g

Zdieľajte tento web

Instantná miso polievka na cesty

Tento recept ma úplne dostal. Vyskladanie polievočky do skleneného pohára, ktorý si môžem zobrať do práce, na cestu alebo hocikam, kde sa potrebujem rýchlo najesť. Stačí zaliať vrelou vodou a o 4 minútky môžem jesť. Nebudem tajiť, že recept je inšpirovaný blogerkou Pick Up Limes. Základ je vždy o cestovinách, miso paste a bujóne, zvyšok je na vašej chuti a predstave:) Ak neviete zohnať instantné cestoviny, tak kľudne uvarte iné a nechajte ich dobre uschnúť a vychladiť. Rovnako to platí pre ostatné suroviny, napríklad tofu môžete najprv na panvici urobiť nachrumkavo, nechať vychladnúť a až potom dať do skla.

Parametre tohoto receptu na 1 porciu:
Kalórie: 194 kcal
Proteín: 14 g
Sacharidy: 30 g
Cukry: 5 g
Tuky: 3 g

Zdieľajte tento web

Mangovo oriešková nátierka

Skvelá a jednoduchá nátierka na palacinky, lievance, či ako prísada do smoothie nápojov. Ešte lepšie poslúži ako základ pre ovsené vločky, chia pudding, alebo ku ovociu. Ak chcete svetlejšiu farbu, dajte namiesto javorového sirupu bazový, zmes si potom udrží peknú žltú farbu.

Parametre tohoto receptu na 1 porciu:
Kalórie: 493 kcal
Proteín: 16 g
Sacharidy: 39 g
Cukry: 20 g
Tuky: 39 g

Zdieľajte tento web

Banánové cookies s mandľovým maslom a ovsenými vločkami

Tento recept je asi dobre známy všetkým. Banány, orieškové maslo a ovsené vločky sú skvelý základ. Následne už len pridáte, čo máte doma, alebo na čo máte zrovna chuť.

Ja som dnes chcel skúsiť miesto overenej klasiky arašidového masla dať mandľové. Primiešal som ešte kokos a extra malé hoblinky z horkej čokolády. Tých 9 kúskov zmyzlo asi za 9 sekúnd, beriem to teda tak, že sa to vydarilo:)

Parametre tohoto receptu (na 1 cookiesku):
Cena na porciu: 0.45 EUR
Kalórie: 45 kcal
Proteín: 1,1g
Sacharidy: 5g
Cukry: 2g
Tuky: 2,1g

Zdieľajte tento web

Sezamové šampiňóny s koriandrom

Hľadáte chutné a fresh jedlo, ktoré má viac využití? Tento recept je ideálny na chlebík, ako plnka do pečenej papriky, či zemiaku a tekvice, alebo ako príloha k “mäsu”. Koriander, sójová omáčka a sezam celému jedlu dodávajú príjemný ázijský šmrnc. Skúste a užite si ho, príprava zaberie pár minút a cenovo aj hodnotami Vás príjemné poteší.

Parametre tohoto receptu (na 1 porciu):
Cena na porciu: 3,7 EUR
Kalórie: 459 kcal
Proteín: 13g
Sacharidy: 54g
Cukry: 3g
Tuky: 19g

Zdieľajte tento web