Mangovo oriešková nátierka

Skvelá a jednoduchá nátierka na palacinky, lievance, či ako prísada do smoothie nápojov. Ešte lepšie poslúži ako základ pre ovsené vločky, chia pudding, alebo ku ovociu. Ak chcete svetlejšiu farbu, dajte namiesto javorového sirupu bazový, zmes si potom udrží peknú žltú farbu.

Parametre tohoto receptu na 1 porciu:
Kalórie: 493 kcal
Proteín: 16 g
Sacharidy: 39 g
Cukry: 20 g
Tuky: 39 g

Zdieľajte tento web

Vegan sub – tofu cesnaková bageta

Niekedy nie je priestor na veľké varenie. A niekedy nieje priestor na varenie ani na jedenie. Potrebujete skrátka niečo to-go. Jedlo do ruky, ktoré môžete jesť kým sa presúvate. Alebo len hľadáte easy občerstvenie pre väčšiu skupinu a chcete aj tradičnejšie jedlo?
Bageta, či sub je ideálnym riešením! Pekné výživové hodnoty, dobrá cena, jednoduchá príprava aj obmena chutí. Môžete jesť za tepla, či za studena, skrátka vegánsku bagetu vo svojom živote potrebujete:)
Tento recept sa dá urobiť pre jednu osobu, alebo ako občerstvenie pre celú skupinu. Záleží na aké kúsky nakrájate bagetu.

Parametre tohoto receptu:
Cena na porciu: 3,53 EUR (jedna veľká 50cm bageta)
Kalórie: 1174 kcal
Proteín: 53g
Sacharidy: 91g
Cukry: 3g
Tuky: 67g

Zdieľajte tento web

Rýchly obed a desiata do práce na dva dni

Zajtra do práce a zasa neviete, čo tam budete jesť? V táckarni je na výber kuracie stehno a černohor… Navariť si bezmäsitú stravu nemám čas. Naozaj? Pozrite si tento recept, ktorý pripraví za 18 minúť vegetariánske menu až na dva dni a to rovno obed aj s desiatou, alebo olovrantom.

Tento recepty mi nevyšiel úplne vegánsky, kvôli jednej surovine, ktorá obsahovala 0,03% kuracieho tuku. Avšak s vedomým, že sa dá nahradiť inou variantou, ostáva recept v platnosti:)

Jeho základom je tempeh, ktorý absolútne milujem od kedy som ho objavil, a mix zeleninky, ktorú v prípade času pripravíme čerstvo, no v tomto recepte ide aj o čas a sú teda použité “konzervové” varianty. Plus super tip na výbornú desiatu.

Parametre tohoto receptu sú:
Cena na porciu: (obed a desiata spolu) 5.70 EUR
Kalórie: (aj s 28g orieškov): 996 kcal
Proteín: 38g
Sacharidy: 50g
Cukry: 15g
Tuky: 67g

Zdieľajte tento web