Vegetariánske lasagne – porovnanie dvoch polotovarových produktov

Dnes prinášam krátky, no dúfam, že prínosný článoček o dvoch produktoch, ktoré som sa rozhodol vyskúšať v rámci pohodlného, či lenivého vegetariánstva/vegánstvo. Oba produkty sú vegetariánske, obsahujú napríklad vajcia, či syr. No sú 100% vegetariánske a dostupné pre každého z Vás. Jedná sa o vegetariánske lasagne.

Lasagne mám veľmi rád a mal som ich rád už ako mäsojed. Hoci sme už skúšali robiť aj vlastné vegetariánske verzie, nie vždy je čas a chuť. Niekedy treba využiť to, že dnešná doba praje konečne aj nám vegetariánom a vegánom a dá sa kúpiť kopec hotových produktov. Vďaka nim je dnes oveľa ľahšie prejsť na bezmäsitú stravu, než bolo ešte pár rokov dozadu.

Na úvod tu máme porovnanie nutričných hodnôt. Kauflandový produkt vedie jasne v porovnaní tukov, sacharidov, cukrov aj soli. Merkurácke lasagne zasa majú viac bielkovín a rýchlejšie sa upečú. Tie kauflandovú majú základ z tofu a Merkurové zasa na grilovanej zelenine. Bod navyše mú Kaufland za uvedenie množstva vlákniny v produkte.

Z tohoto súhrnu sa zdá, že Kaufland je jasný víťaz. ALE! Nezabúdajme na chuť. Tu boli asi sto krát lepšie práve zeleninové lasagne z Merkuru. Mali chuť naozaj veľmi blížiacu sa lasagnám, ktoré poznáme z domu, či z reštaurácií. Kauflandové neboli zlé, ale čosi im chýbalo a na môj vkus boli príliš kyslé. Merkurové lasagne nevyzerali moc vábne. Bola to skôr kôpka zeleniny v bielej omáčke. Milo však chuťou prekvapili. Výber nechám na Vás, tak ko so všetkým, treba skúsiť oboje a dajte vedieť Váš názor.

Hodnota/NázovKaufland Vegetarian Lasagna na 100gMerkur Gemuse Lasagne na 100g
Energetická hodnota488kJ/117kcal718kJ/172kcal
Tuky 5,2g9,5g
z toho nasýtené mastné kyseliny 1,1g1,9g
Sacharidy12g16g
z toho cukry3g3,2g
Vláknina2,4gneuvedené
Bielkoviny4,3g4,5g
Soli0,76g0,93g
Rýchlosť prípravy40min20min
take it veggie – Kaufland Vegetarian Lasagna
Merkur Gemuse Lasagne – s grilovanou zeleninou
Zdieľajte tento web

Recommended Posts