Proteín pre vegána? TPW Vegan Protein – čokoládový

Nie, práškový proteín nie je nevyhnutný pri správnej skladbe jedla vegánskeho, či vegetariánskeho sa Vám podarí naplniť dennú dávku bez väčších problémov (napriek tomu, čo sa kritici vegánstva snažia všetkým tvrdiť). Avšak ak ste aktívnejší typ a robíte napríklad aj silové cvičenia, určite ho treba mať poruke. Tento TPW Vegan Protein s príchuťou čokolády má skvelú rozpustnosť a obsahuje až 5 rôznych rastlinných proteínov – sójový proteínový izolát, konopný proteín, slnečnicový proteín, hrachový proteínový izolát a proteín z hnedej ryže.

Na pomery vegánskych proteínov má teda vysoký obsah bielkovín a minimálny obsah tukov a sacharidov. Obsiahnuté rastlinné proteíny obsahujú všetkých deväť esenciálnych aminokyselín, vitamín B12, B3, B2, B6, horčík, zinok, omega 3 a 6 mastné kyseliny, vitamín K a v neposlednom rade tiež tráviace enzýmy, ktoré pomáhajú rozkladať určité makromolekuly na aminokyseliny, ktoré sa potom ľahšie vstrebávajú do nášho tela.

A čisto praktický názor? Chuť čokolády vôbec nie je umelá, rozpúšťa sa absolútne bez problémov. Pár krát zamiešať v shakeri a je to. Na dne neostali žiadne nerozpustené kúsky a po vypití som nikdy nepociťoval akékoľvek tráviace problémy. Hoci nie som žiaden bodybuilder a neviem posúdiť tento aspekt, z pohľadu bežného športujúceho a cvičiaceho muža určite odporúčam, pri cene 20,- EUR za 1kg je to výborný pomer cena/chuť/výkon.

Zdieľajte tento web

Recommended Posts